نانو فناوری در پلیمر

نانو فناوری در پلیمر

استفاده از نانوتکنولوژی در پلیمرها یکی از متداول‌ترین زمینه‌های تحقیق و توسعه امروزی است، که شامل مهندسی بافت، ماتریس‌‌های نانوکامپوزیت پلیمری، بسپارش تراکمی، پلیمریزاسیون، نانوکامپوزیت‌های کوپلیمر، نانوالیاف پلیمری بیوهیبریدی و غیره می‌باشد. مطالعه پلیمرها و نانوتکنولوژی اساساً متمرکز بر تلاش‌هایی به منظور طراحی مواد در مقیاس مولکولی برای رسیدن به خواص و کاربردهای مطلوب در مقیاس ماکروسکوپی می‌باشد.

نانوتکنولوژی در پلیمر غالبا به نانوکامپوزیت‌های پلیمری مرتبط می‌باشد. حضور نانومواد در کامپوزیت‌های پلیمری موجب خواص بهبودیافته‌ای همچون موارد زیر می‌شود:

  • خواص فیزیکی شامل پایداری حرارتی، شفافیت، دمای تخریب حرارتی و غیره
  • خواص مکانیکی شامل استحکام کششی، خمشی، مدول یانگ و غیره

کاربردهای نانوکامپوزیت‌ها شامل تولید قطعات خارجی اتومبیل‌ها، فیلم‌های بسته‌بندی، ظروف محتوی نوشیدنی‌ها، لوله‌های پلیمری، پوشش‌های سیم و کابل، پلاستیک کندسوز، نانوالیاف، کاربردهای الکتریکی، سیستم‌های دارورسانی، ساخت وساز، لوازم خانگی و غیره می‌باشد.

شرکت ما مدت‌هاست تحقیقاتی را در این زمینه انجام داده است، به گونه‌ای که برخی از پروژه‌ها به مرحله تجاری راه یافته‌اند و برخی دیگر هنوز در دست انجام است.

پروژه‌های به اتمام رسیده:

  • تهیه مستربچ‌های پلیمری آنتی‌باکتریال برپایه پلیمرهای مختلف همچون PE، ABS،PET ، PP، Polyester ، PC و… که در صنایع مختلفی همچون لوازم خانگی و منسوجات مورد استفاده قرار گرفته‌اند.
  • تهیه مستربچ‌های پلمیری با خواص مکانیکی بهبودیافته برای کاربرد در صنعت لوازم خانگی و صنعت بسته‌بندی غذا
  • تهیه پلیمرهای بیو- تخریب‌پذیر برپایه PP، PE و غیره
  • تهیه پلیمرهای کندسوز و ضدحریق در منسوجات
× در خدمتیم